Biznesowy prezent na Święta inny niż wszystkie

Święta to zawsze taki wyjątkowy czas. Z jednej strony otwiera serca, z których płynie masa dobrej energii i życzliwości, z drugiej <niestety> łatwo wpaść w pułapkę bezsensownej rozrzutności. Szczególnie gdy jest się przedsiębiorcą....Od trzech lat istnienia Kancelarii staram się choć część naszej wspólnej pracy, wiedzy, czasu lub finansów przełożyć na szerszy pożytek. Ciągle się uczymy :) Tego roku zdecydowaliśmy się na symboliczne kartki świąteczne dla wszystkich Klientów zaprojektowane przez Przemka Kossakowskiego dla Fundacji UNAWEZA.

Kto powiedział, że Święta wymagają drogich win, czekoladek i prezentów? Nietuzinkowa niespodzianka, która niesie za sobą wspólne dobro to dla firmy szansa wyróżnienia się i pokazania odpowiedzialności społecznej, udowodnienia, że Twoje działania łączą ludzi wokół dobra.


Jakie inicjatywy warto wesprzeć jako biznes?


1. Świąteczna Zbiórka Żywności online Banku Żywności SOS w Warszawie


„Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem odbywa się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie ma nieco inny charakter – zbiórki w sklepach odbyły się bez udziału wolontariuszy, powstał natomiast charytatywny sklep online, w którym do kupienia są wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Bank kupi żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej.


Więcej: www.zbiorkazywnosci.pl


2. Darowizna na jedzenie dla potrzebujących Banku Żywności SOS w Warszawie

W niezwykle prosty sposób, bo za pomocą platformy online możesz kupić jedzenie dla potrzebujących na jeden dzień, trzy dni lub cały tydzień. Zajmuje to tylko chwilę, a kwotę wsparcia ustalasz samodzielnie.


Więcej: https://bzsos.pl/przekaz-darowizne/


3. Spersonalizowane bony dobroczynne UNAWEZA


To wyjątkowe, 4 rodzaje bonów dobroczynnych dedykowanych 4 projektom pomocowym Fundacji Martyny Wojciechowskiej: Dom dla Nastoletnich Mam i ich Dzieci w Polsce; Dzieci z albinizmem w Tanzanii; Dzieci z wysypiska śmieci w Meksyku; Kobiety z wysypiska śmieci w Meksyku. W każdym bonie jest miejsce na logo Twojej firmy, wpisanie imienia i nazwiska Twoich Klientów/Parterów oraz Twój podpis.

Przekaż klientom dobrą wiadomość, że w te Święta wspólnie odmieniliście czyjeś życie!


Więcej: https://www.unaweza.org4. Darowizna na rzecz fundacji Dajemy Dzieciom Siłę


Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego. Skrzywdzone cierpią w samotności. Możesz przerwać ich dramat. Biznesowi Partnerzy fundacji to firmy, które, w różny sposób, angażują się w działania na rzecz podopiecznych. Dzięki nim fundacja jest w stanie skutecznie pomagać dzieciom, inicjować nowe działania i zapewnić długofalowe działanie projektów. Twój biznes może pomóc poprzez:

  • marketing w dobrej sprawie (akcje sprzedażowe, z których część zysku wspiera podopiecznych)

  • cykliczne akcje specjalne (tj Akcja świąteczna dla firm, zakup prezentów dla dzieci)

  • regularną promocję fundacji wśród pracowników (1%, akcje świąteczne, akcje biegowe)

Więcej: https://fdds.pl/partnerzy-biznesowi/firmy/To tylko cztery z ogromnej listy fundacji, które potrzebują wsparcia do realizacji swoich celów. Warto zastanowić się, czy inwestycja w powszechne prezenty gwiazdkowe dla pracowników na pewno jest najlepszym rozwiązaniem i czy nie warto poświęcić budżetu ta nieco szersze działania :)