top of page

Biznesowy prezent na Święta inny niż wszystkie

Święta to zawsze taki wyjątkowy czas. Z jednej strony otwiera serca, z których płynie masa dobrej energii i życzliwości, z drugiej <niestety> łatwo wpaść w pułapkę bezsensownej rozrzutności. Szczególnie gdy jest się przedsiębiorcą.... 

Od trzech lat istnienia Kancelarii staram się choć część naszej wspólnej pracy, wiedzy, czasu lub finansów przełożyć na szerszy pożytek. Ciągle się uczymy :) Tego roku zdecydowaliśmy się na symboliczne kartki świąteczne dla wszystkich Klientów zaprojektowane przez Przemka Kossakowskiego dla Fundacji UNAWEZA.

Kto powiedział, że Święta wymagają drogich win, czekoladek i prezentów? Nietuzinkowa niespodzianka, która niesie za sobą wspólne dobro to dla firmy szansa wyróżnienia się i pokazania odpowiedzialności społecznej, udowodnienia, że Twoje działania łączą ludzi wokół dobra.


Jakie inicjatywy warto wesprzeć jako biznes?


1. Świąteczna Zbiórka Żywności online Banku Żywności SOS w Warszawie


„Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem odbywa się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie ma nieco inny charakter – zbiórki w sklepach odbyły się bez udziału wolontariuszy, powstał natomiast charytatywny sklep online, w którym do kupienia są wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Bank kupi żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej.


Więcej: www.zbiorkazywnosci.pl


2. Darowizna na jedzenie dla potrzebujących Banku Żywności SOS w Warszawie

W niezwykle prosty sposób, bo za pomocą platformy online możesz kupić jedzenie dla potrzebujących na jeden dzień, trzy dni lub cały tydzień. Zajmuje to tylko chwilę, a kwotę wsparcia ustalasz samodzielnie.


Więcej: https://bzsos.pl/przekaz-darowizne/


3. Spersonalizowane bony dobroczynne UNAWEZA


To wyjątkowe, 4 rodzaje bonów dobroczynnych dedykowanych 4 projektom pomocowym Fundacji Martyny Wojciechowskiej: Dom dla Nastoletnich Mam i ich Dzieci w Polsce; Dzieci z albinizmem w Tanzanii; Dzieci z wysypiska śmieci w Meksyku; Kobiety z wysypiska śmieci w Meksyku. W każdym bonie jest miejsce na logo Twojej firmy, wpisanie imienia i nazwiska Twoich Klientów/Parterów oraz Twój podpis.

Przekaż klientom dobrą wiadomość, że w te Święta wspólnie odmieniliście czyjeś życie!


Więcej: https://www.unaweza.org4. Darowizna na rzecz fundacji Dajemy Dzieciom Siłę


Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego. Skrzywdzone cierpią w samotności. Możesz przerwać ich dramat. Biznesowi Partnerzy fundacji to firmy, które, w różny sposób, angażują się w działania na rzecz podopiecznych. Dzięki nim fundacja jest w stanie skutecznie pomagać dzieciom, inicjować nowe działania i zapewnić długofalowe działanie projektów. Twój biznes może pomóc poprzez:

  • marketing w dobrej sprawie (akcje sprzedażowe, z których część zysku wspiera podopiecznych)

  • cykliczne akcje specjalne (tj Akcja świąteczna dla firm, zakup prezentów dla dzieci)

  • regularną promocję fundacji wśród pracowników (1%, akcje świąteczne, akcje biegowe)

Więcej: https://fdds.pl/partnerzy-biznesowi/firmy/To tylko cztery z ogromnej listy fundacji, które potrzebują wsparcia do realizacji swoich celów. Warto zastanowić się, czy inwestycja w powszechne prezenty gwiazdkowe dla pracowników na pewno jest najlepszym rozwiązaniem i czy nie warto poświęcić budżetu ta nieco szersze działania :)bottom of page